Sprievodca Alsaskom na hotelove.sk

Francúzsko
 • Žiadne kategórie
 • 1 destinácií
 • Sprievodca Alsasko

  Alsasko (Alsace) je jeden z najmenších, avšak najmalebnejších regiónov Francúzska. Nachádza sa na východnom okraji krajiny na hraniciach s Nemeckom a Švajčiarskom. Centrom regiónu a najväčším mestom je Štrasburg.

  Vďaka svojej polohe na pomedzí Francúzska a Nemecka bolo Alsasko vždy predmetom sporu týchto dvoch krajín – kraj často menil majiteľa, čo sa podpísalo pod dvojjazyčným obyvateľstvom, s ktorými môžete rozprávať aj francúzsky aj nemecky.

  Čo by ste mali vidieť v Alsasku
  Alsasko je husto osídlený región, plný pitoreskných dediniek a známy pre množstvo pamiatok. Staré mestá Štrasburgu, Colmar, Sélestar, Guebwiller, Saverne či Obernasú obľúbenými turistickými cieľmi.
  Nájdete tu aj množstov hradov a zámkov, napríklad Château du Haut-Kœnigsbourg. Svetoznáme je alsaské víno – ak vás zaujíma môžete sa vydať po jeho stopách na Alsaskej vínnej ceste.

  Štrasburg – hlavné mesto Alsaska na juhovýchode Francúzska je dnes známe hlavne ako jedno zo sídel európskych inštitúcií – nájdete tu Radu Európy, Európsky dvor pre ľudské práva, či časť Európskeho parlamentu.…

  destinacia UNESCO

Hľadáte ubytovanie?

Vyhľadať môžete napríklad mesto, konkrétny hotel, adresu


Najčítanejšie na blogu

 
© 2018 tripo.sk 54 // 0,273s. //