Most Golden Gate
Autor: US West Coast Agency
 • Most Golden Gate / Autor: US West Coast Agency

  San Francisco je hlavné mesto skvelej atmosféry. Už od čias keď sa volalo Yerba Buena a táto časť sveta lákala vďaka zlatej horúčke tisíce ľudí bolo San Francisco vždy opradené rúškom tajomstva a nevysvetliteľnej príťažlivosti.

  Mesto vo svojej krátkej histórii zažilo naozaj veľa – zničujúce zemetrasenie a následný katastrofický požiar v roku 1906, ktoré zničili väčšinu mesta, ale aj následné zázračné znovuvybudovanie. O 9 rokov neskôr znovuzrodenie vo forme svetovej výstavy, či postavenie dvoch divov moderného staviteľstva – slávnych mostov Golden Gate a San Francisco – Oakland Bay Bridge, ktoré mesto spojili s americkou pevninou.

  San Francisco je určite jedno z najkrajšie položených miest v USA. Romanticky sa totiž rozkladá nie na 7 vrchoch ako Rím, ale až na 46 vrchoch. Typický obrázok mesta je teda električka šplhajúca sa na vrchol niektorého z nich.

  Určite poznáte aspoň Lombard Street, krivoľakú uličku, ktorá vedie na vrchol Russian Hill. San Francisco je jedno z mála amerických veľkomiest, na ktoré vám stačia vlastné nohy a hromadná doprava. Nohy však využijete naozaj často – veď vystúpať na nejaký z vrchov dá zabrať.

  Pôvodných 7 vrchov mesta (rovnako ako v Ríme) zahŕňa Telegraph Hill, Nob Hill, Russian Hill, Rincon Hill, Mount Sutro, Twin Peaks a Mount Davidson.

  San Francisco je jedno z najúžasnejších miest v USA – štvrté najľudnatejšie mesto v USA, je populárna turistická destinácia preslávená svojou architektúrou, slávnym mostom Golden Gate, kozmopolitnými obyvateľmi, strmými ulicami, či mixom kultúry a pamiatok. Je to centrum umenia, ktoré preslávili nielen kvetinové deti (nezabudnite navštíviť Haight-Ashbury), ale aj rad galérií a múzeí, ktoré dnes priťahujú milióny turistov.

  S svetoznámymi pamiatkami ako je slávny Alcatraz je šanca na neprekonateľné zážitky v San Franciscu naozaj veľká.

  01 / Atrakcie

  Čo musíte vidieť

27 februára, 2014
Naposledy aktualizované:
 
© 2024 tripo.sk 69 // 0,354s. //