• Fernsehrturm v Berlíne /

  Kedysi rozdelené mesto dnes láka turistov najmä svojou kozmopolitnou prítomnosťou. Množstvo pamiatok, z obdobia rokov minulých, ale aj dneška zdobí Berlín a robí z neho príťažlivú metropolu – bránu medzi východom a západom.

  Nenechajte sa odradiť od návštevy Berlína – je to naozaj moderné veľkomesto a každý, kto ho navštívi je nadšený. Berlín vás privíta zmesou skvelých múzeí, galérií moderného umenia, či starých pamiatok ako Berlínsky dóm. Ale mesto, ktoré je rozlohou 8x väčšie ako Paríž toho ponúka oveľa viac. Napríklad unikátne akvárium priamo v centre, či najväčšiu železničnú stanicu v Európe – okázalú a modernú Hauptbahnof.

  Ak budete unavení z ruchu veľkomesta, stačí zájsť do jedného z nespočetných parkov, navštíviť tunajšiu zoo, či vydať sa na výlet do blízkeho Potsdamu.

  Prečo ísť do Berlína?
  Jedno z najmladších hlavných miest Európy bolo donedávna najväčším staveniskom: nové budovy tu stále rastú ako huby po daždi a s nimi aj nové kluby, kaviarne, obchody, či reštaurácie. Namiesto jedného centra ako v iných mestách tu máte viacero centier, ktoré stoja za návštevu. Či už si vyberiete Prenzlauer Berg, alebo Kreuzberg, či Mitte nebudete sklamaní.

  01 / Atrakcie

  Čo musíte vidieť

21 apríla, 2014
Naposledy aktualizované:
 
© 2024 tripo.sk 73 // 0,306s. //