Veterné mlyny na odparovanie soli
  • Hlavné mesto sicílskej provincie Trapani je dôležitým prístavným mestom a hlavnou bránou k Egadským ostrovom. Vďaka lacným letenkám od Ryanairu je Trapani jedna z najnovších destinácií ako stvorená na spoznávanie na vlastnú päsť. Kúpte si lacnú letenku, zožente si ubytovanie v Trapani a lacná dovolenka pri mori môže začať.

    Trapani je príjemné prímorské mesto s vyše 70 000 obyvateľmi, ktoré vás prekvapí nielen skvelou atmosférou, ale aj množstvom pamiatok. Staré mesto je plné romantických zákutí, dláždených ulíc a starých domov, ktoré si vás určite získajú. Trapani je ako stvorené na prechádzky a na spoznávanie Sicílie, ostrova tisícov tvárí. Pozor však na neduhy Talianska – siestu, počas ktorej sa pomaly nenajete, či občasné problémy s jazykovou výbavou. To vás však nemôže odradiť od návštevy Trapani. Veď dovolenka tu sa naozaj oplatí…

    Trapani: Ako sa sem dostanete
    Pohodlne z Bratislavy vďaka lacným letenkám od Ryanairu. Letisko Trapani sa nachádza len 15 kilometrov južne od mesta, a je to výborný začiatok vašej cesty po celej Sicílii. Vydať sa môžete aj do neďalekého Palerma, ktoré je niečo živšie a turisticky atraktívnejšie ako Trapani.

    Trapani: Pamiatky a atrakcie

2 apríla, 2015
Naposledy aktualizované:
 
© 2023 tripo.sk 88 // 0,300s. //