Chrám Saphan Bhumibol, spojenie moderného a starého
Autor:Mike Behnken

Sprievodca Bangkok


 • Ubytovanie Bangkok
 • Letenky
  • Hlavné a najväčšie mesto Thajska, o ktorom sa posmešne hovorí ako o betónovej džungli so znečisteným vzduchom, vás možno na prvý pohľad odradí, no nenechajte sa oklamať prvým dojmom.

   Bangkok je jedno z najkozmopolitnejších miest v Ázíi.Zaručene vás očarí jedinečnou zmesou nádherných palácov, starobylých chrámov, trblietavých nočných klubov, vďaka ktorým určite zabudnute na hluk a všadeprítomný ruch veľkomesta.

   Dlhé roky bol Bangkok len malá obchodná stanica na brehoch rieky Chao Phraya, až kým kráľ Ráma I., prvá panovník dynastie Chakri z neho neurobil hlavné mesto Siamu (rok 1782). Odvtedy sa Bangkok vyvíja neuveriteľne rýchlym tempom – stal sa duchovným, kultúrnym, politickým a obchodným centrom celej krajiny.

   Bangkok je rozľahlé mesto nachádzajúce sa v geografickom strede Thajska s rušným nočným životom, kde si každý niečo vyberie. Ideálne miesto, kde začať spoznávanie mesta je Khao San Road – preslávená turistická trieda s bujarým nočným životom, lacnými nákupmi a stravovaním od výmyslu sveta.

   Mesto je tiež dobre známe pre nespočetné množstvo chrámov, z ktorých nevynechajte Wat Phra Kaew so slávnou sochou smaragdového Budhu. Nájdete tu všetky existujúce druhy zábavy takisto pre deti: od zoologických záhrad, akvárií, vodných, či zábavných parkov, až po exotické slonie záhrady.

   Nakupovanie patrí medzi najobľúbenejšie činnosti domácich: nákupné centrá s tými najluxusnejšími značkami, či lacnejšie trhy prehýbajúce sa pod ťarchou zaujímavostí vám urobia program aj na niekoľko dní. Páni si čakanie na svoje polovičky môžu skrátiť návštevou zápasu thajského boxu, či dostihov.

   Spôsob, akým spoznáte mesto a určite na to nezabudnete je jazda loďou po kanáloch. Ak naberiete odvahu, ochutnajte aj tradičnú kuchyňu plnú exotických pokrmov ako napríklad vyprážaný hmyz, no pouličný Pad Thai by nemal robiť problémy nikomu. Okúste aj chuť divokého nočného života, vďaka ktorému sa stal Bangkok známy na celom svete.
   Bangkok je plný skrytých pokladov, ktoré len čakajú na vaše objavenie…

  3 marca, 2014
  Naposledy aktualizované:
   
  © 2023 tripo.sk 69 // 0,261s. //