Eiffelova veža v Paríži
Autor: VeronicaFalco
 • Eiffelova veža v Paríži / Autor: VeronicaFalco

  Keď pred viac ako 150 rokmi Frederyk Chopin povedal, že Paríž je všetko čo chceš, naozaj nebol ďaleko od pravdy. Paríž totiž každému poskytne to čo hľadá. Vynikajúce jedlo, úžasnú atmosféru a jedinečné zážitky. Paríž si zamilujete na prvý pohľad. A prvý pohľad neostane jediný – toto mesto si získa každého návštevníka. Paríž sa asi nedá spoznať počas jedného výletu – aj so skúseným sprievodcom budete mať problém prejsť to najdôležitejšie za pár dní.

  Paríž je nielen hlavným mestom Francúzska, ale právom aj jedno z najnavštevovanejších miest na svete o čom svedčí aj neskutočný počet hotelov – vyše 1200. Veľký Paríž, ktorý má 11.5 milióna obyvateľov bol osídlený už v roku 300 pr. Kr. Galmi z kmeňa Parisov. Tí dobre vedeli, prečo sa usídliť práve tu. Rieka Seina, ktorá cez mesto preteká, dáva tomuto kúsku zeme neopakovateľný šarm. Paríž, mesto svetiel, kultúry a romantiky sa vám určite zapáči.

  Sprievodca Paríž

  Ak by sme sa pozreli na rebríček obľúbenosti európskych miest na predĺžené víkendy, či tzv. mestské výlety Paríž by bol určite na vrchole. Nevedno, či to je kvôli jeho romantickej atmosfére, či kvôli množstvu atrakcií a pamiatok, ale Paríž je len jeden. Každý pozná Eiffelovku, Luxemburské záhrady, Versailles, či múzeum Louvre. A kto nepozná ten spozná. A nie raz.

  Potrebujete sprievodcu Parížom?
  Paríž je jedno z najznámejších miest planéty – videli ste ho v nespočetných romantických filmoch, no mesto je naozaj veľké a ponúka toho viac ako môžete za jednu návštevu stihnúť. A nebudete sami – veď Eiffelovu vežu ročne navštívi viac ako 6 miliónov návštevníkov, Louvre patrí medzi najlákavejšie múzeá sveta (kde pokojne strávite aj pol dňa) a na Avenues des Champs-Élysées si v tunajších obchodoch podávajú kľučky tí najbohatší kupujúci.
  A medzi všetkými návštevníkmi vy – sprievodcu, alebo aspoň základné informácie o meste potrebujete.

  01 / Atrakcie

  Čo musíte vidieť

2 apríla, 2015
Naposledy aktualizované:
 
© 2024 tripo.sk 73 // 0,282s. //