Guggenheimovo múzeum v Bilbao
Autor: Guggenheim Museum Bilbao
 • Guggenheimovo múzeum v Bilbao / Autor: Guggenheim Museum Bilbao

  Baskické Bilbao, štvrtý najrušnejší prístav Španielska, centrum obchodu a v poslednej dobe aj jedno z najrýchlejšie sa meniacich miest Európy je dokonalým obrazom dneška. Z pôvodne priemyselného centra severného Španielska sa s investíciami stáva moderné veľkomesto s množstvom atrakcií, ktoré zaujmú každého.

  Bilbao je vďaka blízkosti oceánu pomerne príjemné mesto, čo sa týka počasia – teplota sa po celý rok pohybuje v rozmedzí príjemných hodnôt, no podobne ako v Británii aj tu často zažijete dážď, či prehánky. 45% z roka prší, takže ak sa do Bilbaa chystáte nezabudnite na to.

  Bilbao v poslednej dobe zažíva nielen svoje znovuzrodenie, ale aj turistický boom – po postavení tunajšieho Guggenheimovho múzea umenia sa počet návštevníkov mesta zdvihol z 25 000 na 615 000 v priebehu dvoch rokov.

  Čo vidieť v meste
  Určite moderné múzeum Guggenheim a plážovú štvrť Las Arenas s unikátnym mostom.

  Ako sa sem dostať
  Pre spojenie s Bilbaom je najlepšou cestou využiť služby nízkonákladovej aerolinky Ryanair. S prestupom na londýnskom letisku Stansted (STN) sa na letisko Bilbao (BIO) dostanete z Bratislavy za cca 11 hodín aj s medzipristátím a už za 130€.

27 februára, 2014
Naposledy aktualizované:
 
© 2024 tripo.sk 46 // 0,311s. //