Slávne kanály v Amsterdame (grachty)
 • Slávne kanály v Amsterdame (grachty) /

  Historické centrum Amsterdamu je plné starobylých veží a nachádza sa tu okolo 6 800 chránených pamiatok. Určite stojí za zmienku kostol Oude Kerk, najstaršia budova mesta postavená v roku 1260, potom Kráľovský palác, veža Montelbaan a veľa ďalších zaujímavostí. Nezabudnite na Modrý most, kedysi jediné spojenie medzi židovskou štvrťou a vnútorným mestom.

  Návštevník Amsterdame by si nemal nechať ujsť slávne trhy, či už kvetinové alebo obľúbené blšie trhy. Liberálna atmosféra mesta nechá v každom z nás nezabudnuteľný zážitok a pre mnohých je práve tá lákadalom do mesta, kde je možné skoro všetko.

  Ako sa dostať do Amsterdamu
  Najvýhodnejšie je určite využiť služby leteckej dopravy. Letisko v Amsterdame – Amsterdam Airport Schipol (AMS, EHAM) je jedno z najvyťaženejších v Európe, nachádza sa len 15 kilometrov juho-západne od centra mesta. Amsterdam je veľmi populárna destinácia, preto sem lieta množstvo spojov.

  Cesta z letiska do mesta
  Z letiska Schipol premáva priama vlaková linka na Amsterdam Central Station – hlavnú vlakovú stanicu mesta. Cesta trvá cca 20 minút a stojí 3.8€. Lístky si zakúpite v automatoch (žlté s modrými nápismi), ak si zakúpite lístky v pokladniciach, vyjdú vás o 50 centov drahšie.

  Doprava po Amsterdame
  Amsterdam je jednou z veľkých metropol, ktoré môžete zdolávať len pomocou vlastných nôh. Centrum mesta je kompaktné a malé a v

  01 / Atrakcie

  Čo musíte vidieť

27 februára, 2014
Naposledy aktualizované:
 
© 2024 tripo.sk 68 // 0,398s. //