Chicago, Prístav
 • Chicago, Prístav /

  Chicago ponúka kozmopolitný šarm, krásu starých stavieb, ale aj modernú architektúru a množstvo kultúrnych atrakcií. Mesto je známe pod viacerými prezývkami – Chicago je Chi-town, Veterné mesto, Druhé mesto, či najamerickejšie zo všetkých veľkých miest v USA.

  Chicago je formované hlavne svojou úžasnou polohou – na brehu rovnomennej rieky a jazera Michigan. Z histórie určite poznáte veľký požiar mesta v roku 1871, ktorý zničil celú tretinu mesta. Aj vďaka tomu zažilo Chicago obdobie rapídneho rastu a svoje prvé výškové budovy – mrakodrapy, ktoré postupne nahradzovali zničené časti mesta. Tie dnes tvoria podstatnú časť centra a sú symbolom mesta.

  Obdobie Prohibície zase prinieslo mestu svetovú slávu ako sídlu presláveného Al Caponeho. V 20. rokoch malo Chicago vyše 1000 súperiacich gangov.

  Chicago uspokojí aj toho najnáročnejšieho cestovateľa – má skvelú hromadnú dopravu, svetové letisko, baseballové tímy a dlho sa tu nachádzala aj najvyššia budova sveta. A viete odkiaľ pochádza Barack Obama? Chicago je dnes jedno z najviac trendových miest, tak prečo by ste ho nezažili aj vy?

  01 / Atrakcie

  Čo musíte vidieť

27 februára, 2014
Naposledy aktualizované:
 
© 2024 tripo.sk 64 // 0,496s. //