Houses and boats in Port Grimaud
 • Francúzska riviéra je domovom mnohých okúzľujúcich destinácií. Výnimkou nie ani Port Grimaud známe ako „Benátky Provensálska“.

  Mesto akoby rastúce z piesočných dun okolo močiarov rieky Giscle na severnom pobreží zálivu Saint Tropez bolo budované od roku 1966. Je súčasťou obce Grimaud v departemente Var v Provence – Alpes – Côte d’ Azur a nachádza sa len pár kilometrov západne od Saint Tropez.

  Výnimočný architektonický experiment, ktorého autotom je Francois Spoerry, predstavil mesto postavené v štýle Benátok s vodnými kanálmi a tradičnými francúzskymi rybárskymi domami, z ktorých má každý kotviaci priestor pre loď. Aj preto sú tu lode najčastejšou formou dopravy a podobne ako v Benátkach tu s autom nepochodíte.

  Dnes očarujúca dedina v atraktívnom provensalskom štýle postavená na sieti kanálov plná pastelovo farebných domov je lákadlom pre každého, kto sa zaujíma o lode a celý rád vodných športov. Jedno z najnavštevovanejších stredísk vo Francúzsku s viac ako milión návštevníkmi ročne ponúka krásne piesočnaté pláže v bezprostrednej blízkosti od domov, vynikajúce podmienky na plachtenie, vodné lyžovanie, potápanie či golf alebo tenis.

  Port Grimaud je tiež vhodný ako východisková stanica pri skúmaní Provensálska, či neďalekého Saint Tropez, kam pravidelne premáva lodná doprava. Nachádza sa tu obľúbený kemping Best Holiday, či viacero hotelov.

  
Pre pamiatok chtivých odporúčame Église St – Francois – d’Assise – kostol svätého Františka z Assisi na hlavnom námestí Place d’ Église, ktorý je modernou verziou miestnej architektúry s jednoduchým interiérom v románskom štýle a skvostným farebným sklom od Victora Vasareliho. Zvonica ponúka vynikajúci výhľad na celé mesto, Saint Tropez ako aj hory Maures.


3 marca, 2014
Naposledy aktualizované:
 
© 2023 tripo.sk 72 // 0,313s. //