• Alghero pamiatky

  Alghero: Čo by ste mali vidieť – Alghero je známe krásnymi plážami, dobrým jedlom za prijateľné ceny a svojim katalánskym obyvateľstvom, čím si v minulosti vyslúžilo prezývku Barceloneta – Malá Barcelona.


  Ak hľadáte lacný hotel v okolí mesta Alghero odporúčame stránky booking.com.


  Symbolom mesta je Kostol svätého Michala – Chiesa di San Michele, jeden z najvýznamejších príkladov využitia barokového slohu na Sardínii. Vďaka charakteristikej kupole, ktorá je ozdobená tisíckami rôznofarebných škridiel sa kostol, respektíve jeho Dóm stal symbolom mesta. Kupola bola ozdobená týmito farebnými dlaždicami až v strede 20 storočia – až do roku 2007 bol kostol v rekonštrukcii.

  Mesto s farebnou kupolou sa vďaka svojej príjemnej atmosfére stalo v poslednej dobe jednou z najpopulárnejších destinácií na Sardínii. Staré mesto s pešou zónou, ktorá si zachovala atmosféru starých čias láka do početných barov a kaviarní stále viac turistov. Najväčším lákadlom je jedlo – vynikajúce sú morské plody, ktoré sú získavané čerstvo z mora. Určite ochutnajte katalánskeho humra (catalan lobster, morský rak) – vynikajúci šalát s čerstvými paradajkami a cibuľou.

  Alghero je zároveň jedna z najlepších destinácií na potápanie v Európe.

  Čo vidieť v okolí mesta
  Ak si v meste prenajmete auto, vaše možnosti spoznávania Sardínie sa tak výrazne rozšíria. V blízkosti Alghera leží aj Argentiera – opustená banská dedina, kde sa kedysi tažilo striebro.
  Nuraghe di Palmavera sú zvyšky palácovéího komplexu typu Nuraghe – megalitických stavieb, ktoré sa dajú nájsť len na Sardínii.

  Ďalšou zaujímavosťou Alghera je Neptune’s Grotto – populárna jaskyňa. Vstup do nej sa nachádza len meter nad hladinou mora, takže vstup je možný len keď je more pokojné. Každú hodinu odchádza z centra mesta loď, ktorá vás sem pohodlne odvezie. Spolu s blízkou jaskyňou Nereo, ktorá je považovaná za najväčšiu podmorskú jaskyňu v Stredozemnom mori, tvoria veľký jaskynný systém, ktorý meria vyše 4 kilometrov.

  Pláže v blízkosti Alghera
  Pláž La Pelosa, Stintino
  Okolie Alghera ponúka napríklad známu pláž La Pelosa – Stintino, s azúrovým morom a bielym pieskom sa budete cítiť ako na tropickom ostrove – len bez paliem.

26 februára, 2014
Naposledy aktualizované:

Hľadáte ubytovanie?

Najlepšiu cenu ubytovania nájdete na booking.com.


Najčítanejšie na blogu

 
© 2024 tripo.sk 71 // 0,305s. //