Radnica Wrocław
Creative Commons License Adam Smok via Compfight

Sprievodca Vroclav


 • Ubytovanie Vroclav
 • Letenky
  • Poľská Vroclav je jedným z najkrajších a najstarších poľských miest. Môže sa pochváliť množstvom krásnych historických pamiatok a tiež mimoriadnym riečnym systémom – rieka Odra ho rozdeľuje na dvanásť ostrovov, ktoré spája stovka mostov, preto ho volajú aj poľské Benátky.

   Srdcom mesta je jeho hlavné námestie zvané Rynek, jedno z najväčších stredovekých námestí v Európe. Dominuje mu gotická radnica a kostol sv. Alžbety. V meštianskych domoch okolo námestia vzniklo množstvo kaviarní, barov a reštaurácií, takže tu vládne čulý ruch, ku ktorému prispievajú aj mnohé koncerty a kultúrne akcie, ktoré sa tu konávajú.

   Najstaršou časťou mesta je ostrov Tumski, na ktorom sa okrem iného nachádza najväčšia cirkevná dominanta Wroclawi – gotická katedrála sv. Jána Krstiteľa. Je dlhá sto metrov, má najviac vitráží a najväčší organ v celom Poľsku. Môžete sa vyviezť až na jej vrchol a vychutnávať si výhľad na mesto.

   Okrem pamiatok a kultúrnych akcií však ponúka Wroclaw aj zoologickú či botanickú záhradu, aquapark a bohaté možnosti pre milovníkov nakupovania.

  27 februára, 2014
  Naposledy aktualizované:
   
  © 2023 tripo.sk 73 // 0,349s. //